Vuosikokouskutsu

Arvoisa Liikkuvan poliisin Perinneyhdistyksen jäsen.

Liikkuvan poliisin Perinneyhdistyksen vuosikokous järjestetään yhdistyksen sääntöjen määräämällä tavalla maanantaina 22.5.2023 kello 16.00 Suomen Kuljetus ja logistiikka SKAL:n kokoustiloissa osoitteessa Nuijamiestentie 7, 00400 Helsinki.

Kokouksessa äänioikeutettuja ovat yhdistyksen jäsenet ja yhdistyksen yhteisöjäsenet.

Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen määräämät vuosikokousasiat ja mikäli yhdistyksen jäsen haluaa jonkin muun asian käsiteltäväksi, on hänen ilmoitettava siitä kirjallisesti yhdistyksen hallitukselle 17.5.2023 kello 12.00 mennessä sähköpostiosoitteeseen; jyrki.t.haapala@gmail.com.

Jotta mahdollisimman moni yhdistyksen jäsen voi osallistua vuosikokoukseen mahdollistetaan osallistuminen yhdistyksen vuosikokoukseen myös etänä TEAMS-kokousjärjestelmässä.

Niiden jäsenten, jotka haluavat osallistua kokoukseen etänä, tulee ilmoittaa asiasta puheenjohtaja Jyrki Haapalalle 17.5.2023 kello 12.00 mennessä osoitteeseen jyrki.t.haapala@gmail.com, jotta heille voidaan lähettää liittymis linkki kokoukseen TEAMS-järjestelmän kautta riittävän ajoissa.

Mikkelissä 28.4.2023

Liikkuvan poliisin Perinneyhdistyksen hallitus

Jätä kommentti